DOMEK DLA JEŻY

W naszej spółdzielni ruszyliśmy z nowym projektem. Od niespełna roku działa “Pracownia z duszą” Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Z duszą PRACOWNIA”. “Pracownia z duszą” jest częścią segmentu Pielęgnacji Terenów Zielonych. W pracowni tej tworzymy produkty głównie z drewna. Właśnie tam pojawił się pomysł na powstanie domki dla zwierząt. Jednym z nich jest właśnie domek dla jeży.

Domek dla jeży – dlaczego warto tworzyć takie miejsca?

Mówią o nim – kolczasty sprzymierzeniec ogrodników. Bez wątpienia mowa tu o jeżu. Ten przesympatyczny “nocny marek”, w niektórych ogrodach nocami robi sporo hałasu. Mimo wszystko warto z nimi “trzymać”, między innymi dlatego, że głównym daniem jeży są ślimaki. A te jak wiadomo potrafią zrobić konkretne spustoszenie w warzywnych ogródkach. Jeże raczej nie mają naturalnych wrogów, bo większość drapieżników nie jest w stanie zrobić im krzywdy z powodu igieł. Niestety atakują je pasożyty, a konkretnie nicienie, którymi jeże zarażają się od dżdżownic i ślimaków. Głównym zagrożeniem dla jeży są ludzie. Życie tych kolczastych ssaków w mieście jest bardzo trudne. Przeciętna długość życia jeża to siedem lat. Niestety, zwierzęta te mało kiedy dożywają dwóch lat. Niemniej kto chce mieć sprzymierzeńca w nierównej walce ze ślimakami, ten powinien potraktować jeże bardzo poważnie. Warto stworzyć im specjalny domek. Jeże w ogrodzie lubią mieszkać w cichych i spokojnych zakamarkach. Takie miejsca są pod tarasem, w okolicy kompostownika, w zaroślach gdzie nikt nie zagląda.

   

Domki dla jeży posiadamy na sprzedaż. Cena za szt.100 zł. Przy zamówieniu większej ilości cena ustalana indywidualnie.

Kupując nasze produkty wspierasz pracę osób niepełnosprawnych.    

Zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą – link poniżej.

Oferta – domki dla jeży (1)

Jeśli mają Państwo pytania można dzwonić pod nr tel. 790-208-455 lub kontaktować się z nami mailowo: wspolnysukces@wp.pl.